Mod&More Açıkhava Reklamcılık

Şehir merkezi, Mod&More markası altında son teknoloji yeni reklam panolarıyla hizmet vermektedir.

Programatikte ilkler gelmeye başladı

Mindshare, programatik açıkhava kullanımıyla sektörde bir ilke imza attı.

Mindshare Türkiye, Unilever için yaptığı programatik açıkhava kullanımıyla sektörde bir ilke imza atarak, dünyadaki sayılı ülkelerden biri oldu.

Programatik açıkhava reklamcılığı, AirSqreen firması tarafından Türkiye’ye getirilen ve açıkhavada veri kullanarak yayınlara anlık olarak müdahale edebilme ve hedefleme imkan sağlayan bir satın alma teknolojisi.

Mindshare Türkiye – Unilever Dijital Direktörü Taylan Koru yaptıkları çalışmayı şöyle özetliyor: “Aralık 2016’da Unilever’in çeşitli markaları için başladığımız kullanımlarda kampanyaların frekansını, yayında olacakları zaman dilimlerini, kreatiflerini kontrol edebiliyoruz. Yine bu teknoloji yardımıyla programatik açıkhava kampanyalarını dijital kampanyalarda olduğu gibi Adserverkullanarak entegre bir şekilde raporlayabiliyoruz.”

Mindshare Türkiye Non TV Satın Alma Direktörü Çiğdem Nacar Yıldırım ise teknolojinin sunduğu imkânlardan şu sözlerle bahsetti: “İstanbul’un çeşitli lokasyonlarındaki Lookscreens ekranlarında yayında olan kampanyalarda hava durumuna göre ya da haftanın belirli günlerinde yayında olabiliyoruz. Örneğin Knorr Sıvı Çorba görseli hava sıcaklığı 10 derecenin altına düştüğünde yayına giriyorken, Clear Men görseli maç sonuçlarına göre değişen metinlerle sadece haftasonu yayına girecek.”